• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

AKHEV Niçin Kuruldu?AKHEV NİÇİN KURULDU?

Medeniyet; insanların yerleşik düzene geçmeleri ile hız kazanmış bir olgudur. Bunun ölçüsü de; sosyal bütünleşmesini sağlıklı yürütebilen, ortak değer ve inançlara sahip insanların bir araya gelerek bu birlikteliği kurum haline getirebilmeleridir.

Bunun en güzel örneği ise vakıf kurumudur.  Bir hizmetin gelecekte de hizmet olarak devamını sağlamak amacıyla İnsanların düşünebildikleri en hayırlı kurum olan vakıf, tarihi süreç içerisinde toplumun ve fertlerin her türlü istek ve süreç ihtiyaçlarına cevap vermiş, sosyo -ekonomik hayatı düzenlemiştir. 

Uzak kaldığımızda sürekli olarak hasretini çektiğimiz, kavuştuğumuzda mutluluk ve huzur duyduğumuz yöremize ve insanımıza küçükte olsa minnet ve şükran borcumuzu ifa edebilmek düşüncesi ile kuruluşuna teşebbüs ettiğimiz Vakfın kuruluş düşüncesi ve felsefeni temelinde sevgi,  insanlara yararlı hizmetler sunmak ve insanların kurumsallaşmış birlikteliğine katkıda bulunabilmektir.

Vakfımızın kuruluşuna, yapmakta olduğumuz Vakıf ve Akıncılar Kültür Merkezi inşaatına ve Yapacağı faaliyetlere katkıda bulunan tüm gerçek ve tüzel kişilere teşekkürü bir borç biliyoruz.

Güzel ve faydalı hizmetlerin üretilmesinde, olanın olmayanla bütünleşmesi düşüncesi birlikteliğimizin devam edeceği inancı ile hepinize Vakıf Kuruluş Hazırlık Heyeti adına saygılarımızı sunuyoruz. 

Vakfımızın yöre insanının ihtiyaç ve isteklerini karşılarken yöre ayrımı yapmaksızın fizyolojik ihtiyaçların karşılanmasına katkıda bulunmayı amaç edinmelidir. Unutmayalım ki ülke bir vücudun tümü gibidir. Vücudunuzun hangi noktası acırsa acısın tüm vücut bundan olumsuz etkilenir iş yapamaz hale gelir. Vücut tüm olarak sağlıklı ise gerçek sağlıktan bahsedilebilir.                                                                                                                 

Vakıfların bir diğer amacı ekonomik yönden zor durumda olan insanlarımıza katkıda bulunmak özellikle geleceğimizin güvencesi olan öğrencilerimizin daha iyi yetişmeleri için onların sorunlarının çözümlenmesinde katkıda bulunmak olmalıdır. 

Gerek; bu resmi kuruluş aşamasında, gerekse; resmi kuruluştan sonra; aşağıda amaçları açıklanan Akıncılar İlçesi ve Köyleri Hizmet ve Eğitim Vakfına ‘na katkıda bulunarak; bu şereften hisse ve bu hayırlı işten pay almak isteyen, aktif olacak olan üyelere veya pasif bir gönüllü olarak, katkı sağlamak isteyen, bir görüş belirten… kısaca; “EL VE GÖNÜL BİRLİĞİ VADEDEN...” her kişi ve kuruluşa... vakfımızın kapısı, ardına kadar açıktır ve de bu kişilere  “ÖZELLİKLE DE” ihtiyaç duyulmakta ve sorumluluk duyan, “bu çorbada; benim de, tuzum bulunsun..” diyen ve kendisini sorumlu hisseden; her kişiden ve kurumdan; “VAKFIN RESMİ KURULUŞU GERÇEKLEŞTİKTEN SONRA” her türlü maddi ve manevi destek beklenmektedir.

Akıncılar ilçesinin bütününde bugün sağlanmış olan bu güzel birlik ve beraberlik hareketini Vakıf çatısı altında taçlandırmak gerekir; 

Bugün bir hayal gibi belki neden öğrencilerimize burs veremeyelim, yöremiz insanına neden mikro krediler veremeyelim, evleneceklere çeyiz yuvasızlara yuva neden veremeyelim, Neden bir bakan bir başbakan bölgemizden çıkmasın, tek çatı altında yönlendirici koordinasyon merkezi olmasın, burs verdiklerimiz profesör akademisyen olmasın, kültürümüzü yarınlara taşıyan nesiller, bunları barındıracak kültür merkezi olmasın, Pir sultanları Aşık Veysel’leri Mevlana’yı anan nesiller, Bir meslek lisemiz,  Üniversitemiz neden olmasın?

 

Bizler, bu vakfı aziz ve soylu milletimizin asırlardan beri hasretini çektiği birliğin ve refahın temini ile layık olduğu medeni seviyeye yükselebilmesine kendilerini adayacak olan bilgili ve erdemli nesiller yetiştirmek maksadı ile kuruyoruz ve onu, Allah’a ve ülkesini seven insanımıza huzur içinde emanet ediyoruz.

 

Vakit şimdi doğduğumuz ve köklerimizin geldiği yere hizmet vaktidir.

AKHEV

AKINCILAR İLÇESİ VE KÖYLERİ HİZMET VE EĞİTİM VAKFI

Kuruluş Hazırlık Heyeti

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret27870
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.84766.8751
Euro7.77617.8072
Hava Durumu
Saat