• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

2018-2019 Yılı Akıncılar Hizmet ve Eğitim Vakfı Üniversite Öğrencileri İçin Bur Başvuru Bilgileri. Tüm Öğrencilerimize yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını diliyoruz...

AKHEV VAKFI

AKINCILAR İLÇESİ VE KÖYLERİ HİZMET EĞİTİM VAKFI

2018-2019 BURS BAŞVURULARI


     BURS BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

SOSYAL AMAÇLI BURS PROGRAMI HAKKINDA AÇIKLAMA     

1. GENEL ESAS:     Yetenekli fakat maddi olanaklardan yoksun, başarılı gençlere başarıları devam ettiği sürece yardım yaparak, topluma belli bir mesleği olan demokratik , özgür ve çağdaş düşünceli bireyler kazandırmak amacıyla  burs verilmektedir.

Burs Başvuru Formu doğru ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Eksik, yanıltıcı, gerçek duruma aykırı bilgi girişi yapılan formlar dikkate alınmayacaktır.

Daha önce burs almış öğrencileriminde yeniden burs müracaatı yapmaları gerekmektedir.

Başarı ve disiplin durumunu bildirir ilgili makamdan onaylı “Öğrenci Not Durum Belgesi (Transkript)”nin Akıncılar İlçesi ve Köyleri Hizmet ve Eğitim Vakfı’na ulaştırılması gerekmektedir. 

Disiplin cezası almış öğrencilerin bursunun devam edip etmeyeceği, Akıncılar İlçesi ve Köyleri Hizmet ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu ya da Akıncılar İlçesi ve Köyleri Hizmet ve Eğitim Vakfı Burs Komisyonu tarafından değerlendirilir.

Ekteki Burs Başvuru Formu doğru ve eksiksiz olarak doldurularak akhevburs@gmail.comadresine 31.Ekim.2018 Tarihine kadar gönderilmelidir. Bu tarihten sonra gelen müracaatlar dikkate alınmayacaktır. 2. ÖZELLİKLİ KONULAR:

- Burs verilecek öğrencilerin seçiminde dikkate alınan öncelik sırası ;

 

a) Sivas Akıncılar İlçesi ve Köyleri doğumlu ve İkametgahlı olan Türkiye de her hangi bir Üniversitesinde okuyan öğrenciler

b) Vakıf  üyelerinin önereceği üniversite öğrencileri

c) Kontenjan kaldığı takdirde diğer il ve ilçe doğumlu ve üniversitelerde okuyan öğrenciler

d) Not ortalaması 2,75 altında olanlar burstan yararlanamaz.

e) Yetim, iki kardeş, ve başarılı olanlar önceliklidir.

f) 2018-2019 Burs döneminde burs verirken İlgili Köy veya mahalle Muhtarı ve Dernek Başkanının görüş ve onayı mutlaka alınacaktır.

-Burslar, öğrencinin sosyo-ekonomik ve başarı durumu değerlendirilerek tahsis edilir ve burs verilecek öğrencilerin mail adresine duyuru yapılır.

-Burs çıkmayan öğrencilere duyuru yapılmaz ve evrakları posta ile iade edilmez.

-Burs miktarı her ders yılı yeniden tespit edilir ve burslar Kasım ayından başlamak suretiyle  8 ay süreyle ödenir.-Başarıyı teşvik etmek ve başarılı bursiyerleri ödüllendirmek amacıyla, öğretim yılı sonu not ortalaması 100 üzerinden en az 85 veya 4 üzerinden 3,4 olan veya döneminde birincilik alan bursiyerlere yönetim kurulumuzca belirlenecek miktarda ödül verilir.

BURS BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

VAKIFLAR BANKASI NATOYOLU ŞUBESİ AKHEV BANKA BİLGİLERİ:


HESAP NO:  TR750001500158007301627420  VADESİZ TL HESABI

HESAP SAHİBİ: AKINCILAR İLÇESİ KÖYLERİ HİZMET VE EĞİTİM VAKFI635 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret28278
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.33937.3688
Euro8.66508.6997
Hava Durumu
Saat